British Council Romania cauta o persoana puternica, analitica si entuziasta care sa faca parte din echipa de Resurse.  Rolul postului  este de a coordona activitatea de achizitii  si de a oferi suport pentru operatiunile financiare din cadrul British Council Romania. Oferim contract cu norma intreaga, pentru o perioada initiala de doi ani. Informatiile despre salariu se gasesc in pachetul de candidatura.

Responsabilitati principale:

  • Se asigura ca relatiile Consiliului Britanic cu furnizorii sunt aplicate conform standardelor corporate
  • Raspunde pentru achizitiile efectuate in cadrul Consiliului Britanic
  • Introduce facturile in SAP
  • Reconciliaza jurnalele financiare pentru cash si pentru retragerile de la banca efectuate in SAP sau in afara sistemului
  • Reconciliaza platile cash pentru biroul din Bucuresti
  • Reconciliaza platile facute cu cardurile TEX

Cerintele postului:

  • Experienta in finante
  • Competente de comunicare si interpersonale
  • Atentie la detalii si exactitate
  • Abilitati de a negociere cu furnizorii
  • Limba engleza la nivel inalt
  • Expertiza IT: Ms Office, SAP
  • Abilitate de a lucra cu mai multe departamente

Data limita pentru depunerea formularului de candidatura este: Vineri 21 Noiembrie  2008, ora 17.00.
Candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati  pana la data de  28 Noiembrie 2008. Interviurile vor avea loc intre 1 si 5 Decembrie 2008.

Pachetul complet de candidatura tiparit este disponibil la sediul British Council Bucuresti, Calea Dorobantilor 14, 010572. Versiunea electronica a pachetului este disponibila mai jos:

Pachetul complet de candidatura – Procurement & Finance Officer (arhiva ZIP, 317 KB)

(pachetul de candidatura contine: formularul de candidatura, fisa postului, dictionarul de competente profesionale, ghidul pentru completarea formularului de candidatura)

Formularele tiparite pot fi trimise la: British Council, Calea Dorobantilor 14, 010572 Bucuresti. Varianta electronica a formularului de candidatura poate fi trimisa pe email la recruitment@britishcouncil.ro.

Acceptam numai candidaturile care intrunesc cerintele din pachetul oficial de recrutare. Nu acceptam CV-uri sau alte documente.

Pentru informatii suplimentare, va rugam sa ne contactati la (021) 307 9600 sau la recruitment@britishcouncil.ro.